Policie hledá svědky nehody. Pomůžete najít řidiče, který ohrozil cyklistu?

Neděle, 9.7.2017

Policie hledá svědky dopravní nehody, při které byl poraněn cyklista. Dne 20. června v 5:48 ráno došlo k nehodě, kdy v Olomouci na křižovatce ulic Wolkerova, Havlíčkova a Krapkova řídil dosud neznámý řidič nezjištěné osobní vozidlo modré barvy, typu sedan. 

Nezjištěný řidič v křižovatce s vozidlem odbočoval vlevo z ulice Wolkerova směrem na ulici Krapkova, přičemž ohrozil protijedoucího cyklistu jedoucího na jízdním kole ve směru od ulice Havlíčkova k ulici Wolkerova. Na ohrožení zareagoval cyklista prudkým zabržděním, v úmyslu zabránit střetu, přičemž upadl přes řidítka na komunikaci. Nezjištěný řidič dokončil odbočení, poté s vozidlem zastavil, pomohl cyklistovi přejít k okraji komunikace a následně pokračoval dále v jízdě po ulici Krapkova. Ke střetu jízdního kola s vozidlem nedošlo. Neznámý řidič byl muž ve věku kolem 25 let, výška cca 180 cm, hubené postavy, světlých krátkých vlasů.

K objasnění okolností této dopravní nehody se Policie ČR obrací s prosbou o pomoc na případné svědky. Jakoukoliv informaci přijmou policisté prostřednictvím linky 158 nebo přímo na tel: 974 766 251. 

Foto místa nehody: Google streetview

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)