Nekonečné trable se psy. Čtyři stovky psů zatoulaných psů a pár zlobivých

Pátek, 25.8.2017

Více než dost práce se psy měli tento týden strážníci Městské policie Olomouc. Nejprve měli v úterý večer co dělat s odchytem toulavých zvířat, a ve čtvrtek pak museli řešit udání na pejskaře, který své miláčky venčí bez vodítka. 

Během úterního večera vyjížděly hlídky Městské policie Olomouc na pět oznámení související s volným pohybem psů. Strážníci odchytli v ulicích Palackého, Jižní, Tomkova, Řezníčkova a Stiborova dva německé ovčáky, labradora, jezevčíka a jorkšíra. Všichni psi byli umístěni do útulku Ligy na ochranu zvířat v Olomouci – Neředíně. Od začátku letošního roku strážníci odchytli a následně převezli do útulku celkem 379 psů.

Ve čtvrtek po čtvrté hodině odpolední přijalo operační středisko telefonické oznámení o volném pohybu dvou psů v ulici Stiborova. Vyslaná hlídka strážníků na místě zjistila, že žena neměla své dva psy na vodítku, což nejspíš silně vadilo oznamovateli. Žena tak porušila vyhlášku statutárního města Olomouce o udržování čistoty a pořádku na území města Olomouce.

Během letošního roku strážníci řešili 236 případů porušení této vyhlášky. Napomenutím (do 30.6.2017 domluvou) bylo řešeno 213, příkazem na místě (do 30.6.2017 blokovou pokutou) 19 a oznámením správnímu orgánu 4 případy.

Ilustrační foto: olomouckyutulek.cz

Autor: 
(red)