Proč shořel dům v Norberčanech? Vyšetřovatelé hledají příčinu ničivého požáru

Pondělí, 16.10.2017

Se škodou přes tři čtvrtě milionu korun, ale naštěstí bez zranění se odehrál v neděli večer požár rodinného domu v Norberčanech ve Staré Libavé. Oznámení o hustém kouři z přízemní části domu a viditelných plamenech ze střechy přijala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje krátce před půl sedmou v podvečer. Na místě pak zasahovalo osm hasičských jednotek ze dvou krajů, aby zabránily dalšímu šíření požáru.

Operační středisko k místu ihned vyslalo profesionální hasiče požární stanice Šternberk,  místní dobrovolné hasiče Norberčany a dále Moravský Beroun, Domašov nad Bystřicí. Mezikrajskou výpomoc Moravskoslezkého kraje přesněji profesionální jednotku požární stanice Vítkov a z řad dobrovolných hasičů Budišov nad Budišovkou, Dvorce a Lomnice.

Požár zcela zachvátil objekt o rozměrech zhruba 20x10 metrů. K poškození došlo v obytné části a také po celé délce střechy rodinného domku. "Všechny osoby se naštěstí včas dostaly do bezpečí. Hasiči po provedené lokalizaci požáru pokračovali v celkovém odkrytí střešních krytin a postupně dohašovali menší ohniska. K doplňování zásob vody byl využit nedaleký rybník," uvedl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, pokračování za přítomnosti policejního psovoda a vyšetřovatel bude probíhala dnes ráno. Vyloučeno nebylo ani úmyslné založení požáru. Vyšetřování případu ve spolupráci vyšetřovatelů HZS a Policie ČR pokračuje. Škoda je v této chvíli odhadována na předběžně 800 tisíc korun. 

Foto a video: HZS

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)