Auto najelo na hlavní silnici z vedlejší, zezadu do něj napálil motorkář

Pondělí, 12.3.2018

Jarní počasí vylákalo na silnice i motorkáře, a s tím se znovu objevují i jejich dopravní nehody. K jedné takové došlo v neděli před čtrnáctou hodinou. Motorkář byl zraněn a skončil v nemocnici. 

K dopravní nehodě se zraněním motorkáře došlo na frekventované silnici č. 46 u Šternberka. Na místě museli zasahovat zdravotníci, hasiči i policie. Podle prvotního policejního šetření plyne, že řidička motorového vozidla Suzuki, která jela po vedlejší silnici od Štarnova, se chtěla napojit na hlavní silnici a pokračovat do Šternberka. Při tomto manévru odbočila vlevo a následně zezadu do jejího vozidla narazil motocyklista, který jel po hlavní komunikaci od Olomouce do Šternberka. Při dopravní nehodě se zranili oba řidiči, kteří byli převezeni k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Hůře zrann byl samozřejmě řidič motocyklu.

Řidička vozu Suzuki se podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. U řidiče motocyklu orientační dechovou zkoušku na alkohol nebylo možno provést a tak u něj policisté nařídili odběr krve. Škodu na vozidle policie stanovila předběžně na 50 000 korun a na motocyklu 80 000 korun. Přesná příčina nehody, její okolnosti a míra zavinění jsou v šetření.

Foto: Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)