Divadlo v Olomouci dnes: Pohádky o mašinkách nebo Monology vagíny

Neděle, 12.2.2017

V neděli do divadla, to je dobrá myšlenka. Pokud máte děti, nabízí se odpolední Pohádky o mašinkách, pokud chcete sami na něco pro dospělé, pak se nabízejí třeba Monology vagíny nebo Léto na kole. 

Že mašinky nemají oči nebo pusu? Že nemají duši? Kdo říkal? Jistěže mají, stačí jenom napnout uši a pořádně se podívat. Veselé vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných, hodných a i tak trochu nafoukaných. Pohádky o mašinkách pro kluky a holky, co se nebojí jezdit tunelem. Po představení je připravena divadelní dílna. Pohádka, která patří do základního portfolia dětských představení v Tramtarii, se odehraje v Divadle na Šantovce od 16 hodin. 

Od 19 hodin v Redutě v budově Moravské filharmonie na Horním náměstí vypukne představení se třemi dámami v hlavních rolích - Jitkou Asterovou, Dagmar Bláhovou a Michaelou Sajlerovou. Dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ženské sexuality ve vší své složitosti a tajemnosti. Monology vagíny patří k divácky nejúspěšnějším divadelním kouskům posledních let.

Ve stejnou dobu, tedy v 19 hodin, začíná v Moravském divadle hra Léto na kole. Mladí manželé Becky a John se stěhují na venkov. Ona je poprvé těhotná; on se nesmírně těší a řeší to paradoxně daleko víc. Ona chce sex; on na to nemá ani pomyšlení. Ona by se ráda proháněla po okolí na kole; on trne hrůzou, aby si neublížila. Do toho se objeví šarmantní soused, který zrovna jedno ojeté kolo prodává… Je léto. Teploty prudce stoupají, zábrany padají, hormony kolísají a trubky v domě hrozivě praskají. Takže je jasné, že se musí něco stát. „Jaký je největší mýtus o dramaticích? Že jsou všichni mrtví,“ říká Penelope Skinnerová. Komedii mravů plnou dvojsmyslů poprvé uvedlo londýnské divadlo Royal Court v létě 2011. O tom, že ne vždy platí stereotypy, že muži vyžadují sex a ženy bolí hlava, hraje Moravské divadlo Olomouc pod již důvěrně známým režijním vedením Michala Spišáka. Tento slovenský režisér se v minulých sezónách podepsal pod inscenace Amazonie a Spor.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)