Vždyť přece hubička, Ty české panenky... dnes divadlo v duchu známých evergreenů

Neděle, 28.5.2017

Opereta a klasická pohádka pro děti, to je dnešní divadelní nedělní nabídka v Olomouci. Moravské divadlo zve na známou operetu Perly panny Serafínky a Divadlo na Šantovce na Ladovu pohádku o kmotře lišce.

Starosvětská německá fraška Friedricha Hoppa Kožíšek, perle, kamna inspirovala skladatele Rudolfa Piskáčka a libretisty Jiřího Baldu a Emanuela Brožíka k vytvoření operety Perly panny Serafínky. Zazněla poprvé ve vinohradském divadle roku 1929 a od té doby procházela mnohokrát v různých provedeních na různých scénách hudebních divadel. Zásluhu na dalším úspěchu této české operety měly bezesporu skladatelovy jednoduché a lehce zapamatovatelné melodie – Vždyť přece hubička, Ty české panenky, Kéž jedenkrát atd. Úspěšná a oblíbená opereta o "dvojí" krádeži perel, o intrikách, námluvách Toníčka a Serafínky potěší každého příznivce "lehčího žánru". Představení v Moravském divadle začíná ve 14.30. 

Pro děti má už tradičně připravenou pohádku Divadlo na Šantovce. Dnes je na programu oblíbený pohádkový příběh na motivy Josefa Lady O chytré kmotře lišce v půvabném divadelním zpracování. Po představení je připravena hudení dílnička. Pohádka začíná v 16 hodin. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)