Nová kráska z olomoucké flotily bude na řece vyprávět o olomouckém baroku

Neděle, 6.8.2017

AKTUALIZOVÁNO

Právě vrcholily finálové jízdy závodů dračích lodí Olomoucký drak, když ve směru od jezu pomalu, důstojně a za doprovodu muziky vjela na scénu nová nádherná loď. Je krásná, září novotou a je posilou pro oblíbenou Ololoď Kordulka, která pod hlavičkou spolku Plavby Olomouc brázdí hladinu Moravy už tři roky. 

Jaká je nová loď, jejíž příjezd za doprovodu koncertu kapely Sugar and Spice vyvolával v sobotu 5. srpna na břehu řeky velký aplaus? Konstrukčně plavidlo vychází samozřejmě ze své starší sestry Kordulky, od počátku je uzpůsobeno pro olomoucké poměry. Jak vysvětluje kapitán lodi Šimon Pelikán, jde o loď, vyrobenou přímo na míru pro olomouckou flotilu. "Je salónkova, je vyrobená přímo na olomoucké poměry, uzpůsobená na levostranný provoz řeky," říká kapitán Pelikán. Na palubě lodi najdeme mimochodem nejen bar, ale i toalety. A další zajímavost? "Na této lodi bude pro hosty připraven jiný výklad, zaměřený na olomoucké baroko," dodává Šimon Pelikán. Dodejme ještě, že výrobu lodi řídil v Olomouci sám kapitán lodi, tudíž teď vše odpovídá jeho představám a potřebám. 

A jméno lodi? "Loď už jméno má, ale zatím je to tajemství. Lidé se jej dozví při slavnostním křtu 9. září v rámci festivalu Řeka má duši," vzkazuje kapitán. Křest se odehraje v sobotu 9. září od 16 hodin, následovat budou vyhlídkové jízdy a oslava. Program ale začíná už ve 14 hodin, a to v olomouckém přístavišti u Envelopy. V neděli ve 21 hodin pak začíná divadelní představení Řeka má duši

Fotogalerie: 
Autor: 
(mb)