Líný Honza, Trautenberk, Krakonoš, pohádkový karneval a nakonec Zamilovaný sukničkář

Neděle, 18.2.2018

Neděle plná pohádek a zábavy pro děti a k tomu i něco pro pobavení dospělých. Podívejte se na náš výběr olomouckých akcí pro neděli 18. února.

Velká klasika, to je pohádka O líném Honzovi, kterou mohou děti vidět dnes od 15 hodin ve Slovanském domě v Kašpárkově říši. Loutkové provedení pohádky, jak líný Honza zabil draka a o tom, jak to bylo dál… Jednotné vstupné je 50 Kč, prodej vstupenek vždy hodinu před představením.  

V 16 hodin jsou v Olomouci dokonce dvě pohádky na dvou místech. Krkonošské pohádky 2 uvádí Divadlo na Šantovce. V potoce už uběhlo něco vody, Ančeti s Kubou se narodil kluk jak buk a dostal jméno Kubíček. Jinak ale vše zůstalo při starém a Trautenberk pořád na všechny křičí své himllaudóny, donrvetry a krucajs elementy a vymýšlí darebnosti. Jenže Anče, Kuba, hajný a teď už i Kubíček si s ním vědí rady. A kdyby náhodou ne, tak je přeci nablízku Krakonoš. Představení trvá 90 minut, je vhodné pro děti od tří let a vstupné je 170 Kč.

V Divadle hudby se odehraje rovněž od 16 hodin loutková Pošťácká pohádka. Jedná se o loutkové představení podle Pošťácké pohádky Karla Čapka. Je důležité psát dopisy lidem, které máme rádi. Co se však stane s dopisem, který se na poště objeví bez známky, bez adresy a nešťastnou náhodou dostane poštovní razítko? Pan Kolbaba se s pomocí poštovních skřítků vydá hledat neznámou adresátku. Po pohádce následuje Pohádková dílna

Vstupné je 80 Kč, vstupenky si zarezervujte na tel.: 585 514 241; pokladna@muo.cz, na pohádku je nutná rezervace johncapkova@muo.cz.   

Pohádkový maškarní karneval pořádá v neděli od 15 do 17 hodin Dům dětí a mládeže Olomouc na třídě 17. Listopadu. Jedná se o zábavné odpoledne pro děti do 10 let plné masek, her, tanečků a soutěží. Těšit se můžete na setkání s různými pohádkovými postavami. Děti přezůvky sebou! Cena: 40 Kč (Děti), 20 Kč (Dospělí), vstupenky se kupují až na místě.

A na závěr i divadlo pro dospělé – Zamilovaný sukničkář je název komedie, v níž se představí Lukáš VACULÍK, Martin ZOUNAR, Filip TOMSA, Mahulena BOČANOVÁ, Veronika JENÍKOVÁ, Ivana ANDRLOVÁ, Olga ŽELENSKÁ, Kristýna KOCIÁNOVÁ, Radka PAVLOVČINOVÁ a další. Jméno zkušeného amerického autora M.Parkera zaručuje v této bláznivé komedii množství neuvěřitelných komediálních situací i překvapivý konec. Představení se koná v neděli v 19 hodin v Redutě na Horním náměstí.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)