Při rozloučení s prázdninami se v Olomouci nebrečí. Jedině tak smíchy

Úterý, 29.8.2017

Nikoliv zachmuřené, ale rozesmáté a v mnoha případech i pomalované tváře budou mít děti, které na konci prázdnin přijdou na Horní náměstí. Zvládnout konec letních prázdnin s veselou myslí zde dětem pomohou olomoučtí dobrovolní hasiči a městští strážníci. Ve čtvrtek 31. srpna se atraktivní program s názvem Rozloučení s prázdninami spustí ve 13 hodin a potrvá až do 17 hodin. 

„Tato již tradiční akce je velmi oblíbená. Děti tu zažijí nejen spoustu legrace, ale také se mnoha věcem přiučí, ať už v oblasti bezpečnosti, prevence nebo například zdravovědy,“ zve na Horní náměstí náměstek primátora Martin Major, pod jehož záštitou se akce koná.

K vidění bude moderní i historická hasičská technika, zájemci si mohou prohlédnout vybavení Městské policie Olomouc, vyzkoušet si simulátor dopravní nehody či simulátor opilosti. V rámci programu se slavnostně představí zástupci všech jednotek dobrovolných hasičů statutárního města Olomouce, kteří svou rychlost poměří v soutěži požárního útoku. Ani letos nebudou chybět soutěže, malovaní na obličej či možnost využít nafukovací atrakce.

„O závěr se postará neoblíbenější bod programu, kdy Horní náměstí pokryje hustá hasičská pěna, v níž se děti mohou dostatečně vyřádit,“ popisuje náměstek Martin Major.  finále programu, které obvykle sklízí největší úspěch.

Na akci zve statutární město Olomouc, Městská policie Olomouc a odbor ochrany Magistrátu města Olomouce.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)