Patří mezi pět nejstarších lidí v Česku. Marta Musilová slaví 107. narozeniny

Čtvrtek, 26.10.2017

V roce 1910 se narodila Marta Musilová, která se zítra dožije 107 let. K jubileu jí dnes pogratuloval primátor Antonín Staněk, hejtman Ladislav Okleštěk a ředitel domu seniorů Pohoda Jiří Floder.

„Za všechny Olomoučany vám přeji hodně zdraví do dalších let,“ pogratuloval oslavenkyni primátor Staněk. Darem ji přinesl kytici květin ze skleníků výstaviště Flora a jahodový dort.

Marta Musilová patří mezi pět nejstarších 107letých lidí v republice. Vyšší věk nikdo jiný nemá. Sto a víceletých je v Česku podle Flodera necelých pět stovek.

Do tónů dechovky jubilantka tiše prozradila, že se stále cítí dobře a že je spokojená. Každé úterý ji navštěvuje neteř Dagmar Urbášková. „Často vzpomíná, především na své mládí, ale současně je stále zvědavá, co se právě děje,“ prozradila neteř.

Marta Musilová se narodila v Zábřehu a pochází ze čtyř dětí. Vyučila se pánskou krejčovou, ale většinu profesní dráhy strávila jako hospodyně a pokladní v někdejším Hotelu Morava v Riegrově ulici v Olomouci. Až do 102 let žila ve své domácnosti sama.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)