Svatomartinské trhy zahájí tradiční stánkovou sezonu na Horním náměstí

Čtvrtek, 2.11.2017

Oslava svátku sv. Martina spojená s ochutnávkou a prodejem mladých vín se neklamně blíží. V centru Olomouce na Horním náměstí jej předznamenává vyrůstající trhové městečko.

Svatomartinské trhy na Horním náměstí oficiálně zahájí žehnání a vítání mladého vína přímo na svátek sv. Martina, tedy v sobotu 11. listopadu v 11 hodin. Hody bude doprovázet kulturní program a převážně cimbálová muzika. Samozřejmostí bude nabídka velmi širokého sortimentu vína od řady renomovaných tuzemských i zahraničních vinařů.

Po malé odmlce bude program na Horním náměstí pokračovat oblíbenými Vánočními trhy, které budou zahájeny ve čtvrtek 23. listopadu rozsvícením a pojmenováním vánočního stromu.

Vánoční trhy tradičně zaplní Horní i Dolní náměstí a jarmark nabídne bohatý kulturní program až do 23. prosince. Kromě známých kapel zahraje na pódiu například i Hudební skupina dětského domova Olomouc a chybět nebude ani oblíbené společné zpívání koled. Pro děti bude připravena tradiční Mikulášská nadílka a po celou dobu trhů bude fungovat Ježíškův poštovní úřad, kde si mohou rodiče s dětmi napsat o dárek pod stromeček. Součástí vánočních trhu bude i oblíbené kluziště na Dolním náměstí.

Oba trhy pro město připravuje ve své režii společnost Kulturní Olomouc.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)