Víte o někom, kdo si zaslouží dostat Cenu města Olomouce? Pište a navrhujte

Pondělí, 4.12.2017

Cenu města Olomouce nebo Cenu za počin roku jako výraz ocenění významné činnosti nebo díla mohou opět Olomoučané navrhovat od 1. prosince letošního roku až do 31. ledna 2018, kdy se uzavře přijímání návrhů.

„Ceny se budou předávat již po jedenadvacáté. Konečný seznam laureátů vzejde ale až z hlasování zastupitelstva. Navržené osobnosti si ocenění převezmou ve čtvrtek 31.května 2018 na slavnostním večeru v Arcibiskupském paláci,“ říká náměstek primátora Pavel Urbášek.

Nominační formulář a již oceněné laureáty z předchozích let najdete na webu: www.cenamesta.cz. Písemné návrhy mohou občané nebo organizace posílat do 31.ledna 2018 včetně v obálce zřetelně označené „Cena města“ na adresu: Magistrát města Olomouce, k rukám vedoucího odboru, odbor vnějších vztahů a informací, Horní náměstí 583, budova radnice, 779 11 Olomouc, nebo na e-mailovou adresu cena.mesta@olomouc.eu.

Mezi držiteli ceny města jsou mnozí vědci i umělci, například Hana Maciuchová, Václav Babka, Emil Viklický, František Řehák, Karel Plíhal, Jan Vičar, Milena Valušková, Rudolf Smahel, Richard Pogoda, Milan Hořínek, Václav Vejdovský, Lubomír Šlapeta, Ivan Theimer, Bohumil Teplý, Lubomír Dvořák a desítky dalších. 

Foto: MMOL/ Jan Andreáš

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)