Hrdinové regionu: po tři soboty hasiči, záchranáři i policisté školí i baví děti

Úterý, 6.2.2018

Hasiči, záchranáři a policisté. Hrdinové regionu. Interaktivní výstava a prezentace těchto tří složek integrovaného záchranného systému v nákupním centru Galerie Šantovka, odstartovala v první únorovou sobotu. Program, atraktivní a současně poučný nejen pro děti, bude pokračovat také další dvě soboty (10. a 24. února). Akce navazuje na opravdu úspěšný loňský ročník, kdy se v prostorech obchodního centra během tři dnů prezentovaly složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje.

Program první části byl zaměřen především na děti. Město Olomouc akci podpořilo prezentací hasičských jednotek města a dalšího speciálního vybavení. Pracovníci odboru ochrany připravili zábavný program v podobě zdobení hasičských perníčků, výroby odznáčků, zábavnou soutěž, ukázky malých hasičů, ale i prezentaci historické hasičské techniky.

„Návštěvníci si mohli prohlédnout speciální protipovodňové hrazení, terénní vozidlo krizového štábu, historická hasičská vozidla města nebo si přijít vyrobit odznáček s vlastním motivem nebo obrázkem záchranáře,“ vyjmenoval nejatraktivnější části nabídky sobotního programu náměstek primátora Martin Major, který se také do akce zapojil.

Velký zájem měly děti především o výrobu odznáčků s vlastním motivem. Během odpoledne jich k velké radosti dětí osobně vyrobil náměstek Martin Major více než 250. Maminky společně s dětmi rovněž nazdobily přes dvě stovky perníčků s hasičskou tématikou. Malí hasiči z Olomouce – Černovíra secvičili pro nejmenší návštěvníky poučně – zábavné vystoupení jak se zachovat v případě požáru.

Celou akcí provázel moderátor Lukáš Kobza. Hasiči, policisté i zdravotní záchranáři představovali ukázky z vlastní činnosti. Celé odpoledne provázela skvělá atmosféra a velký počet návštěvníků. Další část akce bude pokračovat v sobotu 10. února od 14 hodin s názvem POZNEJTE SPECIALISTY V ŘADÁCH HASIČŮ, POLICIE ČR, ZZS a následně v sobotu 24. února společnou prezentací záchranářů.

V letošním roce navíc přibyla k akci i doprovodná soutěž „NAMALUJ ZÁCHRANÁŘE A VYHRAJ“. Jedná se o soutěž v malování hasičů, policistů a záchranářů, ale i o zachycení práce operátorů tísňových linek a vůbec jak děti a lidé vnímají například tísňovou linku 112. Tato soutěž bude pokračovat až do uzávěrky 18. února. Odborná porota z řad záchranářů poté vybere 30 nejlepších a až do 23. 2. mohou všichni hlasovat o ten nejlepší, nejzajímavější a nejvtipnější obrázek s tématikou záchranných složek prostřednictvím sociálních sítí a internetu. Veškeré podrobnosti se k soutěži v průběhu akcí objeví na stránkách www.hrdinoveregionu.cz a www.galeriesantovka.cz Soutěžit samozřejmě mohou i děti, rodiče a kdokoliv z domova - stačí obrázek naskenovat a a poslat mailem na soutěž@hrdinoveregionu.cz nebo prostřednictvím zpráv na oficiální facebook Šantovky.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)