Masopustní průvod, zabijačka a další zábava ukáží kouzlo zimní Olomouce

Úterý, 6.2.2018

AKTUALIZOVÁNO Studentská party, ples, zabijačka, soutěže... a hlavně masopustní průvod! Olomoucký masopust je akce, která se snaží přispět k oživení a znovuzavedení tradic. Od čtvrtka 8. února až do soboty 10. února bude odrážet nejen historické, ale i současné kouzlo města v tomto zimním období. Cílem je přinést nezapomenutelné zážitky a živé obrazy z dějin masopustního veselí.
Třídenní oslavy zahájí masopustní party nejen pro studenty. Pro žáky základních škol bude připraveno zábavné dopoledne, na kterém si užijí spoustu zábavy a dozví se zajímavosti z historie masopustu. Součástí oslav je také Ples, který se odehraje ve velkolepém stylu. Vrcholem oslav bude zabijačka a průvod v maskách.

V sobotu v 9 hodin začne na Blažejském náměstí masopustní průvod, od 9,30 bude na Horním náměstí připravena zabijačka a také folklorní vystoupení. 

Olomoucký masopust se vrací k tradicím. "Hledáme všechny, komu nejsou tradice cizí, všichni, kdo jste hrdí Hanáci. Pracujeme s těmi nejlepšími, a společně připravíme ten nejlepší karneval na celé Moravě. V zimním období tak otevřeme město Olomouc turistickému ruchu, naplníme hotely, restaurace a veřejná prostranství. Olomoucký masopust se vrací v plné parádě," vzkazují pořadatelé z RPSC ideas.

A kde všude se bude slavit?
8. 2. PARTY
Studentská masopustní party v S-klubu
9. 2. DĚTSKÝ DEN
Dopoledne: Dětský den ve Smetanových sadech – třídy základních škol se vzájemně utkají v různých disciplínách
9. 2. PLES
Večer: Ples na Výstavišti Flora Olomouc
10. 2. ZABÍJAČKA
Zabijačka a Masopustní průvod městem

Více informací na Olomoucký masopust.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)