Půlmaraton můžete zažít naplno, i když nepoběžíte. Zkuste to v roli dobrovolníka

Středa, 1.3.2017

Na konci června opět propadne Olomouc běžeckému šílenství, tedy v dobrém smyslu slova. Městem poběží už osmý ročník nejlepšího světového půlmaratonu, Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Pokud nechcete běžet a přesto chcete být součástí tohoto fascinujícího sportovního podniku plného emocí i skvělých výsledků, máte ještě jednu možnost - stát se dobrovolníkem.  

Můžete se totiž přidat do pořadatelského týmu dobrovolníků. Pomoc potřebují pořadatelé všude - na startu, na trase i v cíli. Vybrat si můžete z různých pozic pořádání, například pomoc na startu a v cíli, možná je i pozice vlajkonoše nebo infodobrovolníka, pomoc je potřebná při přípravě předávky štafet či při zajištění úschovny v technickém zázemí. Pokud byste chtěli zkusit něco nového a prožít tuto sportovní akci z druhé strany, můžete se přihlásit na stránkách www.runczech.com/dobrovolnici nebo pořadatele kontaktovat mailem na dobrovolnici@runczech.com.

Každému dobrovolníkovi věnují organizátoři běžecké tričko a čepici, vodu a jídlo a připraví i drobné dárky. "Opravdovou odměnou je však ten zážitek, že se nám společně podaří uspořádat závod pro 9700 běžců. Budeme rádi za každou pomocnou ruku," říká Zdeněk Slezák z týmu RunCzech.
 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)