Malá vlčata posílí smečku. Sotva vlci vylezli z nory, už jsou středem zájmu

Středa, 7.6.2017

Kolik jich je? To zprvu nikdo nevěděl. Z nory ve výběhu vlků Hudsonových vedle medvědů baribalů začala minulý týden vylézat štěňata. Podle posledních zpráv je jich osm a všichni se stanou obyvateli vlčího Safari. To bude další zprovozněnou etapou projektu safari a naváže na prostor Euroasie.

Vlčata samozřejmě nejsou jediná. Velmi živo je momentálně i ve výběhu sobů polárních. Svou otcovskou kariéru zahájil před koncem roku nový chovný samec. Po několika měsících napínavého očekávání jsme za péči o tuto skupinu byli v průběhu května odměněni narozením deseti mláďat. Dvě byla neživotaschopná a zbývajících osm malých sobíků v několika barevných variantách se pohybuje jak v prosklené ubikaci, tak po venkovním výběhu. Jako vysokobřezí se jeví i poslední dvě samice.

V Zoo Olomouc se to prostě poslední dobou mláďaty jen hemží, zdaleka nejde jen o mediálně vděčná medvíďata nebo malé vlky. Navíc už brzy budou otevřeny brány nového afrického tropického pavilonu Kalahari, takže je stále nač se těšit :-)

Foto: ZOO Olomouc/ Milan Kořínek

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)