Polámané stromy, stržená střecha, zraněný motorkář. Bouřka pořádně řádila

Pátek, 4.8.2017

AKTUALIZOVÁNO

I když to zprvu nevypadalo, včerejší bouřky se nakonec ukázaly jako pořádně ničivá síla. Hasiči museli v Olomouckém kraji vyjet včera v podvečer ke zhruba padesáti případům. Vichr mimo jiné shodil střechu, lámal stromy a strhával elektrické vedení, a bohužel se odehrály i dopravní nehody, při jedné z nich byl zraněn řidič. 

Téměř pět desítek událost za necelé dvě hodiny (16:00-17:45) zaznamenali profesionální a dobrovolní hasiči v Olomouckém kraji. Přecházející bouřky doprovází silný vítr, následkem toho došlo k pádu několika desítek stromů na komunikace či dráty elektrického vedení a to převážně v okresech Olomouc a Šumperk, několik výjezdů řešili také hasiči na Prostějovsku a Přerovsku. 

Bohužel události se neobešly bez zranění osob, tísňová linka HZS Olomouckého kraje zaznamenala ve dvou případech událost spojenou s pády stromů či větví na motocyklisty. Za zmínku k výčtu včerejších událostí stojí také odstraňování plastového oplocení u Lipníku nad Bečvou na rychlostní komunikaci D35 a také několik případů stržení drátu elektrického vedení s nutností bezpečnostních opatření a součinnosti hotovostních pracovníků energetických společností.

Pokud jde o dopravní nehody, policie informovala o dvou, které mají s bouřkou bezprostřední souvislost. Po 16. hodině se stala nehoda na 246. kilometru komunikace D35, v katastru obce Mladeč, ve směru od Olomouce na Litovel. Nákladnímu vozidlu Mercedes-Benz s návěsem, které řídil 30 letý řidič, na přímém úseku náhle spadl do vozovky kmen stromu. Řidič na tuto situaci měl reagovat snížením rychlosti  a snahou vyhnout se překážce, přesto ale došlo ke střetu. Při nehodě došlo ke hmotné škodě na vozidle a přepravovaném stroji, ke zranění osob nedošlo. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Předběžně byla hmotná škoda vyčíslena na 17 tisíc korun. Kolem půl páté odpoledne se odehrála další nehoda na komunikaci ve směru z Litovle na Pňovice. Osmadvacetiletý motocyklista na motocyklu Honda CB 900 pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy na vzdálenost, na kterou měl rozhled (hustý déšť a silný vítr) a s motocyklem narazil do spadlého suchého stromu. Po nárazu upadl na vozovku. Při nehodě byl zraněn. i u tohoto řidiče byl alkohol vyloučen orientační dechovou  zkouškou. Škoda na motocyklu byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.   

Foto: HZS Olomouckého kraje a Policie ČR

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)