Příští týden bude Olomouc hostit několik tisíc mladých křesťanů z celé republiky

Úterý, 8.8.2017

AKTUALIZOVÁNO

Několik stovek organizátorů a přibližně 6 tisíc účastníků, tolik mladých věřících lidí se setká v Olomouci mezi 15. – 20. srpnem. Celostátní setání mládeže už více než rok připravují desítky dobrovolníků z celé České republiky. Už v tomto týdu se v Olomouci objevily první desítky dobrovolníků, kterých bude celkově 700.

Pro účastníky je připraven poutavý několikadenní program, budou si moci poslechnout řadu zajímavých přednášek, desítky koncertů. Prostor ale bude také pro sportovní aktivity, poznávání olomouckých památek nebo workshopy. Akce se zúčastní převážně mladí křesťané od 14 do 30 let, programy jsou ale otevřeny i pro veřejnost.

„Hlavní program bude probíhat v areálu Korunní pevnůstky, ubytování a stravu mají mladí lidé zajištěnou na kolejích Univerzity Palackého. Přednášky a další program budou probíhat i na dalších místech ve městě,“ popsal manažer setkání Jiří Novák.

Během šestidenního programu se při duchovním programu na podiu vystřídá většina českých a moravských biskupů. V rámci přednášek k mladým promluví například režisér Jiří Strach s tématem Jak dnes mluvit k lidem o Bohu. Na téma Jak se stát pořádným mužem bude mluvit plk. Martin Lebduška, vedoucí územního odboru PČR Přerov. Na téma Bioetický pohled na současné metody prenatální diagnostiky promluví MUDr. Mário Šmehil. Filosof a rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula přijede s tématem Co je lidské a co nelidské - o přirozenosti člověka. Islám a Evropa bude téma Michala Stehlíka, dlouholetého děkana Filosofické fakulty UK v Praze. Celkem budou mít mladí lidé možnost vybrat si z více jak 120 témat z nejrůznějších oborů.

Nad setkáním převzali záštitu olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, primátor statutárního města Olomouce doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D. a rektor Univerzity Palackého Prof. Mgr. Jaroslav Miller, M.A., Ph.D.

„Moc si vážíme vstřícnosti primátora města i pana rektora, kteří nám poskytli výborné zázemí a veškerou podporu. Univerzitě děkujeme za možnost ubytování účastníků setkání a další zázemí, městu za vstřícnost v možnosti propůjčení prostor pro přednášky nebo sport. Zveme i všechny obyvatele Olomouce, aby se na program přišli podívat,“ dodal ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference P. Jan Balík.

Celostátní setkání mládeže probíhá v duchu světových dní mládeže a koná se v České republice přibližně jednou za 5 let. Naposledy bylo v roce 2012 ve Žďáru nad Sázavou, před tím v roce 2007 v Táboře.

Web akce: https://olomouc2017.signaly.cz/

Anna Sýkorová,
tisková mluvčí setkání

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)