Bruslení v parku se nakonec nekoná, rozmary počasí byly proti

Sobota, 3.3.2018

Bruslení v parku se nekoná, protože počasí nedovolilo vytvořit kvalitní povrch ledové plochy. "Přes opakované večerní stříkání ledu a snahu udělat dětem radost ledovým kluzištěm v parku se nám jej nepodařilo díky extrémnímu počasí udržet," napsala v pátek večer tisková mluvčí Výstaviště Flora Olomouc Michaela Nováková. .

Díky velkým mrazům, suchému vzduchu a intenzivnímu slunečnímu svitu se led doslova vypařuje (sublimuje). Předpověď počasí na následující dny není již pro další stříkání a obnovu ledu příznivá. Proto se v pátek rozhdlo vedení výstaviště ledovou plochu pro letošní rok dále neobnovovat.

"Děkujeme za zájem veřejnosti o jeho využití a tímto se omlouváme všem natěšeným bruslařům," uvedla Michaela Nováková. "Pokud to počasí dovolí, rádi ho připravíme příští zimu. Zvažujeme také pořízení mantinelů a techniky, které by jeho výrobu a údržbu usnadnila."

Snad tedy tento dobrý nápad vyjde příští zimu... Bruslit se nyní dá na různých zamrzlých přírodních vodních plochách v okolí Olomouce.

Autor: 
(red)