Protipovodňová opatření a protikorupční policie se prý navzájem nijak neovlivní

Pátek, 13.4.2018

Protipovodňová patření v Olomouci pokračují. Dnes to potvrdil tiskový mlučí Povodí Moravy, které realizaci úprav koryta řeky Moravy provádí. Vyšetřování detektivů z Národní centrály proti organizovnému zločinu, které tento týden probíhalo na několika místech v zemi, podle mluvčího Petra Chmelaře nijak neovlivní průběh stavby.  

Prohlášení Povodí Moravy přinášíme v plném znění: 

"Specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu požádali o součinnost i Povodí Moravy, s. p. Podle informací v médiích, které potvrdilo státní zastupitelství, se úkony provádějí na více místech republiky. Povodí Moravy, s. p. s pracovníky centrály plně spolupracuje a poskytlo všechny požadované materiály a informace. Povodí Moravy obdrželo pokyny, aby se k situaci nijak nevyjadřovalo.

V souvislosti s prací  Národní centrály proti organizovanému zločinu se v médiích objevily spekulace o možném ovlivnění průběhu stavby tzv. II. B etapy protipovodňových opatření v Olomouci. Můžeme potvrdit, že stavební práce, které byly zahájeny minulý týden, budou nadále pokračovat v dohodnutém rozsahu a podle odsouhlaseného harmonogramu.

Od minulého týdne je předané staveniště a probíhá vytyčování inženýrských sítí, na které naváže jejich přeložení. V průběhu tohoto týdne již odstartovaly zemní práce, frézování pařezů a příprava lávky pro pěší vedle mostu Komenského. Bude probíhat skrývka ornice na obou stranách břehů Moravy, odtěžení břehů, modelace tvaru a založení základů pro lávku pro pěší."

Bagr, který se v uplyulých dnech na nábřeží řeky konečně objevil a zaháil skrývku zeminy, tak podle všeho u řeky i zůstane... 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)