V pavilonu Kalahari jsou nové maličké surikaty. Zvládly i silné zářijové bouřky

Čtvrtek, 27.9.2018

Pokud se rozmýšlíte, kam během prodlouženého víkendu na výlet, dobrým tipem je olomoucká zoo. Letos otevřený pavilon KALAHARI  totiž slibuje zajímavou podívanou, jelikož se v něm jeho obyvatelům daří natolik, že se jejich počet hezky rozrůstá. Především děti určitě potěší i nový výběh, kde si lze hrát s králíky. 

Pavilon Kalahari má velký úspěch nejen u návštěvníků, ale spokojenost projevují i jeho obyvatelé. Surikaty se v nových prostorách rozmnožily o tři mláďata. Na svět přišla začátkem září, v době kdy se po horkých letních dnech začaly objevovat docela silné bouřky. "Zpočátku jsme se obávali, jestli je dospělí zvládnou před velkými přívaly vody ochránit, protože odchov probíhá v norách venkovního výběhu," uvedla mluvčí Zoo Olomouc Karla Břečková. "Rodina se ukázala jako velmi úspěšná a návštěvníci tak mohou pozorovat tři batolící se potomky a o ně pečující všechny členy skupiny, což je u tohoto druhu běžné."

V pavilonu Kalahari žijí kromě oblíbených surikat i další zajímavá africká zvířata. Najdete zde hrabáče kapské, damany, veverky kapské, volně zde poletují ptáci snovači a žije zde i jedovatý had kobřík kapský. 

Do konce září je v zoo otevřeno denně od 9:00 do 17:00. 

Foto: Zoo Olomouc

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)