Řidiči, pevné nervy! Příští týden začnou uzavírky na třech místech

Čtvrtek, 26.3.2015

Olomoucká radnice už upozorňovala řidiče, že letošní rok bude stát za to. V plánu je spousta oprav komunikací, což bude ve výsledku samozřejmě dobré, ale v průběhu oprav to přinese těžký nápor na nervy šoférů. Uzavírky plné i částečné, objížďky a možná i zácpy... První z avizovaných začnou už příští týden. Na řadě jsou Hodolany, Pavlovičky a Nová Ulice

„Letošní rok umožňuje vynaložit velkou část finančních prostředků na opravy komunikací. Některé rekonstrukce budeme realizovat sami, zahájení několika dalších důležitých oprav komunikací ohlásili jiní investoři, např. Správa železniční dopravní cesty. Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme důležitost těchto akcí, nechceme je zdržovat nebo zcela odkládat. V rámci svých kompetencí se snažíme o jejich maximální koordinaci,“  zdůraznil primátor Antonín Staněk.

V pondělí 30. března začne oprava tramvajové trati v ulici Wolkerova. Stavební práce zde zcela uzavřou komunikaci v úseku od křižovatky s ulicí Krapkovou až po železniční přejezd. Další stavební práce pak o dva dny později omezí provoz na Pavlovičkách a v Hodolanech, kde začínají práce související s velkou opravou železničního podjezdu a také práce v Divišově ulici. Ve středu 1. dubna proto začíná úplná uzavírka ulice U Podjezdu, projíždět stavbou budou pouze autobusy městské hromadné dopravy. Ulicí Divišovou bude možné projíždět pouze v jednom směru, a to od křižovatky s ulicí U podjezdu po křižovatku s ulicí Edisonovou.

Odbor koncepce a rozvoje magistrátu, který zastupuje město Olomouc jako obec, na jejímž území má být povolena uzavírka nebo nařízena objížďka, kvůli koordinaci oprav komunikací oslovil v prosinci loňského roku všechny potenciálně významné subjekty, které by svými plánovanými investicemi mohly výrazně ovlivnit dopravní situaci ve městě. „Cílem bylo předejít možným konfliktům mezi jednotlivými akcemi v dostatečném časovém předstihu nebo naopak se pokusit akce koordinovat tak, aby měly co nejmenší dopad, a to včetně důrazu na zkrácení termínů jejich realizace už v rámci výběrových řízení,“ uvedl vedoucí odboru koncepce a rozvoje Marek Černý. „Z dvaceti oslovených subjektů reagovalo na výzvu pouze devět,“ dodal.

Aktuální plán oprav

30. 3. – 14. 4. 2015
ulice Wolkerova (Nová Ulice)

1. 4. – 17. 6. 2015
ulice U Podjezdu - podjezd (Pavlovičky)

1. 4. – 15. 6. 2015
ulice Divišova (Hodolany)

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)