Malí loutkáři na cucky, Velká cesta malého pána a pro velké Halina Pawlowská

Neděle, 19.3.2017

Dvě akce pro děti a jeden bonbónek pro dospělé. Takový je výběr kulturních akcí dnes v Olomouci. 

Malí loutkáři v divadle Na cucky, Wurmova ulice, dnes od 14 hodin. Divadelní dílna dětem nabízí možnost osvojit si základy vedení loutky. Společně s dětmi si vyrobíme jednoduchou loutku a vdechneme jí život. Staneme se loutce rádcem, rodičem i kamarádem. Otevřeme prostor pro nesmírnou moc fantazie. Dílna Malí loutkáři trvá 90 minut a je určená pro děti od 6 do 12 let.

O dvě hodiny později, v 16 hodin, začne další galapředstavení s loutkami v hlavní roli, tentokrát v Divadle hudby a s názvem Malý pán. Uprostřed docela hlubokého lesa byl domeček s mechovou střechou a v něm bydlel Malý pán. Nejenže si ten domeček sám postavil, vyrobil si i stůl se židlí, poličku na dobroty a dokonce i postel s polštářem a prošívanou dekou. Měl všechno, co potřeboval. Ale jednou v noci se mu zdál sen, který stále opakoval, že mu ještě něco chybí. Malý pán se chtěl zase normálně vyspat, tak se vydal za Prázdnou hlavou, která mu jistě poradí. Tím začala dobrodružná cesta plná vtipných setkání, nebezpečných potvor a překvapivého konce. Protože to, co Malému pánovi chybělo, bylo blíž, než by si myslel. Někdy je potřeba vykonat dlouhou cestu za tím, co máme před nosem. Hra je připravena podle knižní předlohy Velká cesta malého pána od autorů Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha.

A pro dospělé je tu také jeden pořad, a to v podání Haliny Pawlowské. Nový premiérový pořad této oblíbené autorky, určený ženám od 12 do 100 let, je prý vhodný i pro muže, protože díky MANUÁLU budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě. Pořad začíná v 19 hodin v Redutě. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)