Na pálení čarodějnic i na májovou slavnost dorazily davy lidí. Byli jste při tom?

Úterý, 2.5.2017

Dvě velké společenské akce hostila v neděli a v pondělí Korunní pevnůstka v Olomouci. Nejprve pálení čarodějnic a poté nově i májovou slavnost.

Neděle 30. dubna se v areálu Korunní pevnůstky nesla již tradičně ve znamení ohňů, čarodějnic, skvělé hudby i zábavy a samozřejmě nechyběly ani atrakce a dílničky pro děti a bohaté občerstvení. Na své si tu tak přišel opravdu každý...

“Jsme tu už po několikáté a i tentokrát jsme moc rádi, že jsme přišli. Mohli jsme si poslechnout skvělé koncerty, jako byl třeba ten Voxelův, k tomu ta atmosféra u opékání špekáčků, a i děti se tu vyřádily. No a pak jako třešnička na dortu ten krásný ohňostroj,” pochvalují si letošní ročník Pálení čarodějnic Petra a Jakub z Olomouce, kteří akci opouštěli jako jedni z posledních.

A není divu, protože tu byl připraven pestrý program – zahrál a zazpíval objev roku Leon, děti svým zábavným vystoupením potěšil zpěvák Pavel Novák a užít jste si mohli i představení žongléra Jana Hlavsy. Nechyběl ani rej masek, zapálení velké vatry s čarodějnicí, kromě Voxela vystoupily také skupiny Noemiracles či Pankix a v Pevnosti poznání se zase míchaly čarodějnické lektvary. Magickou Filipojakubskou noc pak v Olomouci symbolicky uzavřel ohňostroj s hudbou a posezení u ohně s přáteli nebo rodinou.

“Počasí nám nakonec přálo a návštěvníci se během celého odpoledne i večera dobře bavili, za což jsme moc rádi. Děkujeme Olomouckému kraji, který akci finančně podpořil, a všem zúčastněným chceme poděkovat za to, že u toho byli s námi. Už teď se těšíme na viděnou na další akci,” říká za pořadatele Marek Berger z Radia Haná.

Na stejném místě se jen o den později slavil také první máj, a to hudbou, tancem, spoustou vystoupení, bohatým občerstvením i polibky a focením – zkrátka dobrou zábavou s rodinou a přáteli. “Já jsem tady dal pusu mamince, protože mi říkala, že by jinak uschla. A taky jsem se mohl podívat na hasičské auto a sanitku zevnitř a ještě mě hodně bavila ta dětská diskotéka,” usmívá se pod květinovým obloukem a líčí své zážitky jeden z dětských účastníků, pětiletý Filip. A co dalšího tu vůbec malé i velké návštěvníky čekalo?

Vystoupila Popová škola dětského domova v Olomouci, lidové písně z Čech i Moravy jste mohli slyšet v podání dětského pěveckého sboru Music Bodo, dále zahrála a zazpívala skupina Satin Rock a užít jste si tu mohli i ryze hanáckou záležitost – koncert kapely Stracené ráj. Bohatý program ještě doplnili sokolníci ze Sovince s výcvikem dravců, se kterými bylo možné se i vyfotit, a speciální májové aktivity měla připravené i přilehlá Pevnost poznání.

Samozřejmostí byl již zmíněný prvomájový fotokoutek s květinovým obloukem, kde se se svou manželkou slavnostně políbil i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Dalším lákadlem pak byly atrakce pro děti, vystoupení capoeiristů z klubu Vem Camará a také možnost nahlédnout do vozidel záchranky, policie a hasičů.

“Přišla spousta lidí, amfiteátr praskal ve švech a podle úsměvů to vypadalo, že se program návštěvníkům líbil. Navíc jsme chtěli dnešní akcí i pomoct, takže jsme k pódiu umístili kasičku, kam lidé mohli Společnosti pro ranou péči přispívat na zrakově postižené děti, a byli štědří, za což jim moc děkujeme,” hodnotí akci Marek Berger.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)