Volejbalistky Olomouce v extraligovém utkání doma s Přerovem neztratily ani set

Pondělí, 22.1.2018

V 16. kole extraligy volejbalistek měly týmy Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk zcela odlišné úkoly. Vysokoškolačky potřebovaly potvrdit roli vysokého favorita doma proti Přerovu a Šternberk mohl jen překvapit na palubovce stále lepší Dukly Liberec. Oba zápasy skončily podle čekávání třísetovou výhrou domácího celku.

Osmý tým tabulky přijel do Olomouce pouze se sedmi hráčkami a bez liber, dalších pět přerovských volejbalistek dorazilo do haly ze svého juniorského zápasu až za stavu 16:5 pro Univerzitu Palackého. V tu chvíli už se rozhodovalo pouze o výši konečného skóre. Domácí tým v koncovce od stavu 22:8 proti slabšímu soupeři polevil, a tak Přerov postupně snižoval až na konečný výsledek 25:14.

V podobném duchu se odvíjelo i druhé dějství, v němž vysokoškolačky vedly 7:3 a 14:8, aby pak znovu nechaly hrát soupeře, a výsledkem bylo snížení až na kritických 22:21. Teprve potom se favorit probudil, dvěma body v řadě si vypracoval setboly, a ten druhý proměnil.

Ve třetí sadě zpočátku trvalo nadšení přerovských volejbalistek, které dokonce vyhrávaly v prvním technickém timeoutu 8:5, ale postupně se začal prosazovat olomoucký celek. Při podání Sajdové otočily vysokoškolačky na 9:8, pak zvýšily na 18:12 a set už dohrály bez větších potíží.

„Začátek utkání ovlivnila absence části našeho týmu. Samotný zápas ukázal výkonnostní rozdíl mezi oběma celky. Konkurenceschopní jsme byli pouze od poloviny druhého do půlky třetího setu. Pochvalu z našeho družstva zaslouží Svobodová a Vander Meerová,“ řekl trenér Přerova Radim Vlček.

„V prvním setu soupeř nastoupil v nekompletní sestavě a jednoznačně prohrál. Tento výsledek nás trochu ukolébal a druhá sada už byla trochu komplikovanější. Naštěstí ve třetím setu od stavu 5:8 jsme začali hrát koncentrovaněji a po těžké sérii zápasů jsme uhráli potřebný výsledek 3:0,“ konstatoval olomoucký kormidelník Jiří Teplý.

Další extraligové kolo zavede volejbalistky Olomouce na palubovku Frýdku-Místku. Se Sokolem se utkají ve čtvrtek 25. ledna od 17 hodin.

VK UP Olomouc - Volejbal Přerov 3:0 (14, 22, 15)

Rozhodčí: Činátl, Rychlík Čas: 67 minut Diváků: 300

Olomouc: Dudová, Košická, Ćutuková, Orvošová, Dedíková, Sajdová, libero Sainová.

Přerov: Gogová, Kohoutová, Gauthierová, Svobodová, Schoeneová, Vander Meerová, libero Šádková. Střídaly:  Jehlářová, Skálová, Dostalíková.

VK Dukla Liberec - TJ Sokol Šternberk 3:0 (14, 16, 8)

Rozhodčí: Nedbálek, Müller Čas: 59 minut Diváků: 150

Liberec: Delabarreová, Krišková, Kohoutová, Staňková, Mikšíková, Nečasová, libero Dostálová. Střídaly:  Gáliková, Holubcová, Vaňková

Šternberk: Karpushynová, Dudová, Nováková, Polášková, Hudylivová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Hanousková, Šenková, Vrabcová.

Autor: 
(red)