Ozbrojený lupič přepadl taxikáře. Policisté ho dopadli po honičce až na Slovensku

Pátek, 26.7.2019

Policisté dopadli lupiče, který ve středu odpoledne přepadl a okradl taxikáře. Lupiči nepomohlo ani to, že při drsné honičce s policií stihl přejet státní hranice. Zadrželi ho na Slovensku.

Loupežné přepadení se odehrálo ve středu 24. července pár minut před patnáctou hodinou. Dvaačtyřicetiletý řidič taxislužby na tísňovou linku 158 oznámil, že byl přepaden - zákazník, kterého přivezl na parkoviště taxi před vlakové nádraží v Hranicích, na něj mířil zbraní a přinutil k vydání Škody Fabia a peněženky.

Věcí se okamžitě začali zabývat policisté z územního odboru Přerov, kteří vyhlásili pátrání po vozidle a tehdy neznámém pachateli. Na to ihned reagovali kolegové z okolních okresů a krajů. Policisté z Olomouckého a z Moravskoslezského kraje si předávali poznatky k loupeži a k možnému pohybu pachatele. Na základě zjištěných informací se podařilo zjistit totožnost podezřelého, po kterém pak vyhlásili celostátní pátrání.

V průběhu několika málo desítek minut byl zjištěn pohyb podezřelého v Břeclavi, kde se jej břeclavští policisté snažili zkontrolovat. Řidič však nereagoval na opakované výzvy policistů k zastavení a při pronásledování naboural do policejních vozidel. Pokračoval v ujíždění a najel na dálnici D 2 ve směru na Slovensko. Vzápětí přejel přes hraniční přechod Lanžhot do Slovenské republiky. Hned na to policisté České republiky a policie Slovenské republiky řidiče zadrželi za použití donucovacích prostředků.

"Pachatelé si mnohdy myslí, že překročením státní hranice se vyhnou zadržení ze strany Policie České republiky. Na základě mezinárodních smluv o přeshraničním pronásledování může Policie ČR podezřelé v zahraničí zadržet. Což se stalo v tomto případě," vysvětlil policejní mluvčí, komisař Libor Hejtman.

Zadrženým je čtyřiačtyřicetiletý muž z Novojičínska, který již byl v minulosti několikrát trestán pro trestnou činnost. Po vydání Evropského zatýkacího rozkazu bude předán orgánům do České republiky. Zadržený je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu loupež dle § 173 odst. 1 trestního zákoníku, za který mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Ilustrační foto: Policie.cz a pixabay.com

Autor: 
(red)