Řidič to nezvládl. Jeho těžký kamion projel desítky metrů kukuřičným polem

Pondělí, 29.6.2020

Poslední desítky metrů jeho dlouhé cesty by tento řidič určitě rád zapomněl. Cizinec, který projížděl s plně naloženým kamionem přes Moravu, nedaleko Olomouce nezvládl řízení a s kamionem skončil v kukuřičném poli. Škoda je odhadována na desítky tisíc korun. 

V sobotu 27. června kolem poledne se odehrála havárie tohoto nákladního vozidla na silnici I/46, v katastru obce Bělkovice-Lašťany. Podle policejního šetření 47letý řidič (cizinec) nákladního vozidla Daf s návěsem, který jel ve směru od Olomouce, nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem nákladu a evidentně ani svým řidičským schopnostem, a s vozidlem najel vpravo na krajnici, kde narazil do vodící desky, dopravního značení a s vozidlem havaroval do kukuřičného pole. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo.

Celková hmotná škoda je odhadována na předběžně 83 tisíc korun. Policisté řidiči uložili pokutu v příkazním řízení. Po dobu vyprošťování havarovaného kamionu, v době od 15:55 hodin, byla komunikace uzavřena, zcela zprůjezdněna byla krátce před devatenáctou hodinou.

Foto: Policie ČR 

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)