Noční honička s bláznivým řidičem. Nakonec zastavil až pod hrozbou zbraně

Čtvrtek, 10.9.2020

Běžnou kontrolu auta chtěli provést dopravní policisté v Přáslavicích ve středu 9. září kolem tři čtvrtě na jedenáct v noci. Řidič vozu BMW nereagoval a tak za ním policejní hlídka za použití světelné a zvukové výstražné signalizace rozjela.  Řidič začal zrychlovat a ujíždět.

O situaci byly vyrozuměny všechny dostupné policejní hlídky. Řidič projel přes kruhový objezd a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Olomouc. U autobusového nádraží projel křižovatkou na červenou a pokračoval k ulici Tovární. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V ulici Tovární ho další z policejních hlídek, za použití služební zbraně, zastavila. Na výzvu policistů řidič, který ve vozidle cestoval sám, dobrovolně z vozidla vystoupil. Policisty byl zajištěn a převezen na obvodní oddělení k provedení dalších úkonů. Jednalo se o 41letého muže z Břeclavska. Policisté u něj provedli jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Obojí bylo negativní. Při šetření zjistili, že muž není držitelem platného řidičského oprávnění a nikdy nebyl.

Nyní je tak podezřelý z několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu – dvou přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a přestupku na úseku veřejného pořádku.

Během zákroku nedošlo ke zranění řidiče, ani policistů.

Autor: 
(rej)