Čarodějnice tady i tam: v divadle, na pevnůstce, s Markem Ztraceným i vatrou

Neděle, 29.4.2018

Konec dubna je tradičně spojován se zvykem pálení čarodějnic. Kde si tedy letošní čarodějnice užijeme v Olomouci? Už včera se konaly tematické akce na Poděbradech a na Svatém Kopečku v zoo, dnes je připraveno čarodějnické divadlo pro děti a největší akce se odehraje zítra (v pondělí) v Korunní pevnůstce. Kromě hořící vatry a dalšího programu se zd eodehraje i koncert Marka Ztraceného.  

V Divadle Na Šantovce bude v neděli od 16 hodin připraveno představení Malá čarodějnice. Čarodějnici, o které se v této pohádce vypráví, je sto dvacet sedm let. Zdá se Vám to hodně? Jenže ve světě kouzel je to málo! Proto se naší čarodějnici říká malá čarodějnice. A jen tak mezi námi: když v utajení vyrazí na rej svých dospělých kolegyň, způsobí tím pěknou polízanici. Nejenom, že jí odhalí a za trest seberou létající koště, ke všemu se musí za jediný rok připravit na těžkou zkoušku. Ještě, že má mluvícího havrana a spoustu dobré nálady!

Korunní pevnůstka ožije pálením čarodějnic

Rej masek, hořící vatra, skvělé koncerty i opékání špekáčků – to vše vás v pondělí 30. dubna čeká v areálu olomoucké Korunní pevnůstky na tradičním Pálení čarodějnic, které si zkrátka nesmíte nechat ujít. Vstupné na akci je pro dospělý 100 Kč a pro děti (nad 80 cm do 15 let) 30 Kč. 

PROGRAM:
14:00 Otevření areálu
15:00 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek
16:00 Zpívánky strýčka Líčka
16:30 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek
17:00 Zpívánky strýčka Líčka
17:30 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek
18:00 Marian a 333 - koncert
19:00 Zapálení vatry a rej masek s DJ
19:30 Marek Ztracený - koncert
21:00 Ohňostroj s hudbou
21:10 Doctor P.P.
22:00  Zpívání u kytary a ohně
22:30 Ukončení akce
Po celý den zážitkové focení, atrakce a bohaté občerstvení

Výlet za čarodějnicemi až do Šumperka

A pokud si chcete i v souvislostí s čarodějnicemi udělat výlet, vydejte se dnes do Šumperka. Na nádvoří Pavlínina dvora se v neděli 29 dubna rozhoří ohně a bude se slavit a soutěžit. Zábava bude připravena pro malé i starší návštěvníky a určitě se nebude nikdo nudit. Těšíme se také na to, že přijde spousta maskovaných čarodějnic, bosorek, čarodějů. Těšit se také můžete na taneční vystoupení v čele s lektorkou zumby Šárkou Elsnerovou a na projekt Cahyo cinta - barevné malování na dřevěné masky a zvířátka z Indonésie v doprovodu šamanského bubnu. Tak oprašte košťata a v neděli 29. dubna se uvidíme na Pavlínině dvoře. Program zde začne v 15 hodin. A ze Šumperka je to jen kousíček do Velkých Losin s nádherným renesančním zámkem, kde mají se skutečnými čarodějnicemi bohaté historické zkušenosti. 

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)