Pomáháte rádi? Nový Dobroběh spojuje charitu a potěšení z pohybu

Pondělí, 3.9.2018

Spolek Dobré místo pro život pořádá v neděli 9. září v Korunní pevnůstce 1. ročník charitativního běhu na podporu rodin dětí s vážným zrakovým i kombinovaným postižením s názvem Dobroběh. Akce je věnovaná všem příznivcům běžeckého sportu, připravené tratě zvládnou děti, ženy, muži i hendikepovaní.
Dobroběh je určen především pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovce, kteří běhají pro radost nebo s cílem podpořit potřebné. Pro děti je připravený běh dlouhý 60, 400 a 1500 metrů, pro dospělé závody na 5 kilometrů. Velkým lákadlem pro zúčastněné budou fotbalisté SK Sigma Olomouc, kteří si závod nejen zaběhnou, ale nabídnou i autogramiádu. Studenti Fakulty tělesné kultury UP oboru APA připraví zajímavý program. O moderování celého odpoledne se postará Martina Qweetko Procházková z Rádia Haná. Po celý den bude pro všechny účastníky závodu platit zlevněné vstupné za 50 Kč do všech expozic v rámci Dnů evropského dědictví. Registrace do závodů začne v místě konání ve 13,30 hodin. Občerstvení a doprovodný program zajištěn.
Spolek dobrovolníků Dobré místo pro život významně podporuje neziskové organizace i jednotlivce v Olomouckém kraji a tentokrát je jeho pomoc směřována na Středisko rané péče SPRP, pobočka Olomouc, které se věnuje dětem s vážnými vadami zraku i s kombinovaným postižením.Středisko poskytuje rodinám dětí služby v podobě pravidelných konzultací v domácím prostředí a program rozvoje zrakových funkcí v harmonii se zdravotním stavem dítěte.
„Chci moc poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě Dobroběhu, protože vím, jak je těžké přijít s něčím novým,” řekla Věra Novotná z Dobrého místa pro život.
„Děkujeme Dobrému místu pro život a Věře Novotné za příležitost prezentovat naši službu veřejnosti. Jsme rádi, že prostřednictvím pomoci dobrovolníků a sportu se daří podporovat rodiny dětí v naší službě. Sociální služba rané péče je poskytována zcela zdarma, a to díky veřejným zdrojům, firemním a individuálním dárcům,“ uvedlo vedení Střediska rané péče SPRP, pobočka Olomouc.
Více informací najdete na stránkách Dobrého místa pro život http://dobremistoprozivot.cz/dobrobeh-2018.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)