Jaké to je, když nabouráte? Přijďte si vyzkoušet simulátor nehod a další akce

Středa, 12.9.2018

Chcete si zkusit reakci řidiče při náhlém brzdění vozidla, poznat následky simulované dopravní nehody nebo vidět práci policejních psovodů? Pak přijďte tento pátek 14. září do Centra Semafor, které připravilo dopravně preventivní akci pro děti i dospělé. Rodina na cestách a Den s Policií ČR zaplní areál Centra Semafor a parkoviště „u letadla“ od 14 do 19 hodin.

Nevšední odpoledne, kde nejdůležitější roli sehraje dopravní provoz a prevence, slibuje soutěžní adrenalin, zábavu i poučení. Kromě nejrůznějších soutěží a her návštěvníci uvidí simulovanou dopravní nehodu kamionu a chodce na přechodu či kolizi osobního auta s chodcem na komunikaci s více jízdními pruhy. „Policejní statistiky za letošní letní prázdniny uvádějí 17,8 tisíce dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 119 lidí, což je oproti loňským prázdninám o 18 obětí více. Nejen s ohledem na tato čísla je třeba neustále upozorňovat na chyby a problémy, které vznikají v dopravním provozu. Naší snahou je působit preventivně a zajímavou formou přiblížit veřejnosti situace, s nimiž se jako účastníci provozu mohou denně reálně setkávat na silnicích,“ objasňuje manažer Centra Semafor Josef Línek.

„Všechny aktivity jsou zdarma a spojeny se soutěžemi o zajímavé ceny. Mimo soutěžního klání bude možné vyzkoušet si elektrokola, koloběžky i oblíbené šlapací káry,“ popisuje Josef Línek. Na zájemce čeká největší sbírka originálních kol ve střední Evropě, muzeum závodních kol Favorit či muzeum historických policejních vozů.

Na dopravně preventivní akci se podílejí Policie ČR, BESIP, Městská policie Olomouc, Český červený kříž a další partneři.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)