Super akce! Polévky vynesly skoro 28 tisíc korun pro lidi bez domova

Středa, 10.10.2018

Začínalo se v jedenáct, ale už o půl hodiny dříve se okolo stánků shromažďovali první zájemci. Na Horním náměstí se totiž ve středu odehrával už čtvrtý ročník charitativní akce Den lidí bez domova. A tentokrát se opravdu hodně povedl. 

Lidé si u stánků mohli vybírat ze čtyř druhů polévky, za niž zaplatili částku 50 korun. Výborné polévky, gulášovou, zelňačku, kulajdu a boršč, sponzorsky navařily restauranty Lobster, MTrojka, Na Letné a Farmak-Gastro. Keramické misky, které si pak lidé odnášejí domů jako praktický i pohledný suvenýr, vyráběli v průběhu roku zrakově postižení klienti sociální firmy Ergonec. Sponzorsky jim s tím pomohly firmy NB Olitec, Navarafoto, Dům U parku a PCRK. Na výdeji polévek se pak podílely osobnosti například z řad umělců či sportovců. Všem k tomu zpívaly děti z Popové školy dětského domova v Olomouci. 

Polévky musely být do várnic několikrát doplňovány. I tak ale bylo po hodině všechno snědeno, konkrétně šlo o 550 porcí polévek. "Během hodiny polévky vyprodali, musíme se pro příště polepšit. Zájem lidí byl opravdu obrovský," uvedla s úsměvem Věra Novotná, předsedkyně sdružení Dobré místo pro život, které celou akci pořádá. Tentokrát se vybralo 27 550 korun. 

Výtěžek z prodeje polévek je tradičně určen pro nějaký dobročinný účel, letos konkrétně pro Domov svaté Anežky, který provozuje na Sadovém náměstí na Svatém Kopečku olomoucká charita.

 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)