Putovní výstava 100 československých NEJ připomene to nejlepší z Československa

Neděle, 4.11.2018

V letošním roce slavíme 100 leté jubileum od vzniku Československé republiky. Výstava 100 československých NEJ je neobyčejnou prezentací vyzdvihující to nejlepší, co nám Československá, eventuálně Česká republika dala. Výstava reprezentuje Českou republiku od jejího vzniku po současnost. Generálním partnerem výstavy je Czechoslovak group. Projekt je také pod záštitou prezidenta České republiky.

Výstava je rozdělena do deseti kategorií, přičemž v každé kategorii na vás čeká výběr toho nejlepšího. Těšit se můžete například na tradiční spotřebiče, reklamy, písně, nejvýznamnější historické události či sportovní momenty, ale také vás čekají nejúžasnější české kuriozity. Opravdu každý si zde najde to své. Výstava je navíc interaktivní, takže si odnesete nejen nové vědomosti, ale především také netradiční zážitky.

A kde můžete tuto unikátní výstavu spatřit? V termínu 5. až 18. listopadu bude výstava k vidění v prostorách Olomouc CITY. 

Tato unikátní putovní výstava nemá v České republice ani na Slovensku obdoby. Myšlenkou výstavy je zvýšit povědomí o československých „NEJ“ nejen u občanů České republiky a Slovenska, ale také u zahraniční veřejnosti. Výstupem z těchto výstav bude také to, že na závěr roku 2018 bude, dle hlasování návštěvníků, vybráno z každé kategorie jedna nejpopulárnější položka a vznikne tak pouze 10 Československých NEJ.

Výstava je určena pro širokou veřejnost všech věkových kategorií. Zejména studenti a žáci se zde netradiční formou dozví ta nejdůležitější a nejzajímavější fakta z dob jejich rodičů a prarodičů. Dospělí si naopak zavzpomínají na své mládí.

Více informací a zajímavých novinek k výstavě se můžete dozvědět na webu https://100csnej.cz/uvod/ nebo na facebooku @100CSNEJ.

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)