Chutnal by vám soutěžní recept na tuňáka od studenta z Olomouce?

Čtvrtek, 15.11.2018

První kolo celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare skončilo. Nyní odborná porota pod vedením Mistra kuchaře Vladimíra Picky vybere do 23. listopadu 15 finalistů z více než 140 přihlášených receptů. 

Nejlepší patnáctka postoupí do živého finále, které se uskuteční 4. prosince v gastronomickém studiu Chefparade+ v Holešovicích. Finálovým kolem provede soutěžící herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

Do letošního rekordního ročníku se přihlásilo 43 středních škol, které soutěží o ceny v hodnotě 20 000 Kč a tuňákové produkty Rio Mare v hodnotě 25 000 Kč. Studenti mají za úkol vytvořit originální školní svačinu pro děti, žáky a studenty. I letos bude do hlasování zapojena veřejnost. Hlasování bude probíhat na FB stránkách Rio Mare od 26. do 30. listopadu 2018.

Za Olomouc, respektive Střední odbornou školu obchodu  a služeb Olomouc, soutěží Libor Jančík. O tom, zda se svou svačinkou postoupí do finále, bude rozhodnuto 23. listopadu. každopádně vy si můžete jeho nápad vyzkoušet už teď u vás doma; recept není nijak náročný. Tuňák Rio Mare je zapečený s čedarem v rustikální žemli, zdobí jej pošírované vejce a konfitovaná rajčátka. 

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)