Hana Maciuchová je patronkou jedné z olomouckých základních škol

Pondělí, 28.1.2019

Na Olomouc nedá Hana Maciuchová dopustit. Na své město vždy s láskou vzpomíná, je také čestnou prezidentkou Prix Bohemia Radio festivalu, který se odehrává v Olomouci, a teď se stala patronkou jedné z olomouckých škol. Čest mít Hanu Maciuchovou coby patronku získala Základní škola a Mateřská škola Svatoplukova v Řepčíně, a to jako vůbec první škola, zřizovaná městem Olomouc.

„Paní Maciuchová projevila zájem o prohlídku školy a chtěla se podívat, jak se daří žákům v základní i mateřské škole, která má za sebou velkou část rekonstrukce a postupně se rozšiřuje,“ objasnil ředitel školy Jiří Vymětal. Žáci školy a děti mateřinky herečku známou z mnoha filmů a pohádek nadšeně přivítali. „Na vlastní oči vidět takovou osobnost české filmografie se nestává často,“ popsal atmosféru setkání ředitel školy.

Oblíbená herečka se zajímala také o komunitní školu, o její význam i aktivity, které se k naplnění komunitní školy uskutečňují. „A komunitní škola se má za krátkou dobu opravdu čím pochlubit,“ říká s přesvědčením ředitel Jiří Vymětal.

Foto: archiv školy

Fotogalerie: 
Autor: 
(red)