Nudíte se? Pomozte zoologické zahradě spočítat exotická zvířata

Pondělí, 7.1.2019

Přelom roku přinesl pro zaměstnance Zoo Olomouc pravidelnou inventarizaci. Bylo potřeba spočítat zvířata. „Nejenže spočítat, ale i správně spočítat. Zvířata a matematika? Že to nejde dohromady? Jde, a ba co víc. Jít musí, neboť je třeba vést pravidelnou evidenci. A práci sčítacích komisařů si mohou v čase do 3. února 2019 vyzkoušet i návštěvníci,“ vysvětluje mluvčí zoo Iveta Gronská.

Návštěvníci budou potřebovat umět počítat, někdy i dobrý odhad, a samozřejmě notnou dávku štěstí. Zvířata totiž neposedí, neodpoví a samotné sčítání tak nemusí být žádná legrace. Legraci si všichni ale jistě užijí. „V rámci Zooinventury necháváme počítat ta zvířata, která jsou spočitatelná pouhopouhým pohledem,“ objasňuje Pavel Javůrek z marketingového oddělení. Návštěvníci se tedy nemusí obávat, že by museli vstupovat přímo do výběhů. Například ve výběhu lvů by se počet za osobní účasti zjišťoval krátce. „Speciálně u kotulů veverkovitých přejeme, ať se sčítací komisaři doberou správných odpovědí,“ říká s úsměvem Iveta Gronská na adresu velmi živých opiček. Ve výbězích je opravdu rušno a žádná opice neuposlechne přání, aby postála na místě.

Na pokladně zoo postačí vyzvednout hlasovací lístek Zooinventury, na němž budou veškeré potřebné údaje a soutěžní otázky. „Zajímavé ceny pro nejpřesnější komisaře nemohou chybět. Počítejte tak, ať si nemyslíme, že nám někdo ze zvířat zahradu opustil, nebo do ní potajmu přišel,“ dodává mluvčí zoo.

Autor: 
(red)