Haló, děti! Dopravní centrum Semafor otevírá a chystá čisté minikáry

Čtvrtek, 21.5.2020

Městské dopravní Centrum Semafor se po uzavření kvůli pandemii koronaviru znovu otevírá veřejnosti. Svůj provoz zahajuje v pondělí 25. května. Ve stejný den jako se do lavic vrací část žáků prvního stupně v základních školách, konkrétně skoro tři tisíce dětí.

Otevírací doba pro veřejnost

25. – 31. května, červen 2020

PO – PÁ    14:00-18:00

SO, NE     10:00-12:00  a  14:00-18:00

„Při návštěvě dopravního hřiště je potřeba dodržovat všechna vyhlášená aktuálně platná protiepidemiologická opatření a zvýšenou hygienu. Desinfekce k dispozici návštěvníkům je samozřejmostí,“ popisuje manažer Centra Semafor Josef Línek.

Kromě těchto opatření bude zvlášť označen prostor pro půjčovnu a prostor pro čekání na půjčení vozidla. „Řídítka, volant, brzda a další části vozidel, kterých se návštěvníci při jízdě dotýkají, budou vždy po vrácení vozidla desinfikovány. Vzhledem k situaci doporučujeme také používání vlastních cyklistických přileb,“ informuje Josef Línek.

Stánek s občerstvením v areálu dopravního hřiště prozatím fungovat nebude. „O jeho otevření budeme návštěvníky včas informovat na webových stránkách i na facebooku,“ doplňuje Línek.

Shrnutí informací k provozu CENTRA SEMAFOR v bodech:

  • půjčování vozítek a vybavení probíhá v ohraničeném prostoru
  • pro čekání na půjčovnu je vyhrazený prostor
  • doporučujeme používat vlastní helmy
  • nadále zůstávají v platnosti ostatní ustanovení provozního řádu
  • návštěvníci Centra Semafor jsou povinni dodržovat všechna aktuálně platná protiepidemiologická opatření

V pondělí 25. května se do lavic vrací část žáků prvního stupě v základních školách a v Olomouci spolu s nimi zahajují provoz také hřiště v areálech škol. Do škol v Olomouci nastoupí  2960 žáků, což je více než 56% žáků, kteří jsou zapsaní letos na prvním stupni základních škol.

Autor: 
(rej)