SPOLEČNOST

Česká asociace studentů psychologie pořádá konferenci o sexu

15. března 2009, 01:25, rejdakce
Olomouc - Občanské sdružení Česká asociace studentů psychologie pořádá ve dnech 27. - 29. března 2009 VI. celostátní konferenci Sex… o nás, vás i vás. Konference, jež bude jedinečnou odbornou událostí v společenskovědní oblasti, se zabývá tématikou sexuality z pohledu psychologie, sexuologie, práva a dalších příbuzných oborů, proběhne v prostorách Uměleckého centra UP Olomouc.


Cílem konference je umožnit účastníkům navštívit sérii odborných přednášek a diskusí z oblasti sexuality a mezilidských vztahů jedince. „Zmíněny budou pohledy na sexualitu běžně diskutované, ale také ty, o kterých se mluví daleko méně,“ sdělil vedoucí olomoucké pobočky České asociace studentů psychologie Ivo Hrdina. V rámci konference proběhne řada tématicky zaměřených workshopů a panelových diskusí. „Na sex nahlédneme z pohledu kultury a historie, podíváme se na vliv genderu a médií na sexualitu ve společnosti nebo se budeme zamýšlet nad tím, jak sex ovlivňuje vztahy a naopak vztahy sex. Myslím, že je na co se těšit,“ dodává Ivo Hrdina. Atraktivitu zvoleného tématu konference potvrzuje i skutečnost, že již v polovině února byla vyčerpána její akreditační kapacita.

Během tří dnů vystoupí v Olomouci se svými příspěvky přední čeští odborníci společenskovědních oborů. O tom, co je pro nás v sexu přirozené, promluví například přední český sexuolog profesor PhDr. Petr Weiss, PhD. Tématiku zvládání sexuálních problémů poodhalí prof. PhDr. Stanislav Kratochvíl, CSc., držitel Ceny Františka Palackého za celoživotní dílo v oblasti klinické psychologie. Naopak například PhDr. Lenka Šilerová, PhD., se zaměří na vztah reklamy a sexuálních motivů a trestně právní problematiku sexuality přiblíží JUDr. Miroslav Mitlohner, CSc. Další přednášející se budou věnovat také sexu v literatuře, sexualitě mentálně postižených či psychologickým aspektům intimní chirurgie.

Záštitu nad pořádáním konference převzali rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. RNDr. Lubomír Dvořák, CSc. a vedoucí Katedry psychologie FF UP doc. PhDr. Vladimír Řehan a MUDr. Hana Fifková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.